Hjulet gymnastik Mandag
(40) |
Mandag
kl. 17:00 - 18:30
Dagmarskolen, Drengesalen
|
Instruktør
:
Lars Takeuchi Lassen
,
Lærke Bech
,
|
14.08.2023
-
17.06.2024
|
Tilmeld
|
11/15 |
Tilmeld |
Spring/Rytme piger 5.-9.klSpring/Rytme piger 5.-9. kl
(14) |
Mandag
kl. 18:45 - 20:00
Ringsted Sportcenter, Gymnastikhuset
|
Instruktør
:
Chelina Poulsen Vingaa
,
Jeppe Mellerup
,
Johnny Pedersen
,
Julie Petersen
,
Hjælpeinstruktør
:
Anne Petersen
,
|
04.09.2023
-
17.06.2024
|
Udsolgt
|
50/50 |
Udsolgt |
Spring/Rytme Mix
(49) |
Mandag
kl. 20:00 - 22:00
Ringsted Sportcenter, Gymnastikhuset
|
Instruktør
:
Jan Johansen
,
|
04.09.2023
-
17.06.2024
|
Tilmeld
|
92/100 |
Tilmeld |
Springdrenge 3.-6. klasse sommerSpringdrenge 3. - 6. klasse S
(09C) |
Tirsdag
kl. 15:30 - 16:30
Ringsted Sportcenter, Gymnastikhuset
|
Instruktør
:
Hanne Maria Caldera
,
Tina Mogensen
,
|
30.04.2024
-
25.06.2024
|
Tilmeld
|
17/35 |
Kort beskrivelse
Kategori: Breddehold Alder (fødselsår): 9- 12 år (2011-2014) Beskrivelse: Holdet er for drenge, som kan lide at udfordre sig selv igennem en alsidig gymnastiktræning. Efter en kort opvarmning arbejdes der i mindre grupper med grundlæggende gymnastiske færdigheder, med henblik på at lære flik-flak, araberspring og salto med skrue. Holdet går ikke til konkurrence. Kontakt trænerteam: tina.mogensen@live.dk
Tilmeld |
Grand Prix MicroGrand Prix micro
(32) |
Tirsdag
kl. 16:30 - 18:00
Ahorn, Hallen
Torsdag
kl. 16:30 - 18:00
Ahorn, Hallen
|
Instruktør
:
Cecilie Vasehus Holck
,
Hjælpeinstruktør
:
Emilia Mathiasen
,
Mathilde Grønbjerg
,
|
15.08.2023
-
20.06.2024
|
Tilmeld
|
7/40 |
Tilmeld |
TeamGym MiniMix talentTeamGym Minimix
(21C) |
Tirsdag
kl. 16:30 - 17:15
Ringsted Sportcenter, Gymnastikhuset
|
Instruktør
:
Celine Ploug Wagner
,
Tina Mogensen
,
Trine Ploug Wagner
,
Hjælpeinstruktør
:
Augusta Thomsen
,
Camille Ploug Wagner
,
Cimone Ploug Wagner
,
|
15.08.2023
-
18.06.2024
|
Tilmeld
|
8/10 |
Tilmeld |
TeamGym MicroMix
(20C) |
Tirsdag
kl. 16:30 - 17:15
Ringsted Sportcenter, Gymnastikhuset
|
Instruktør
:
Celine Ploug Wagner
,
Tina Mogensen
,
Trine Ploug Wagner
,
Hjælpeinstruktør
:
Camille Ploug Wagner
,
|
15.08.2023
-
18.06.2024
|
Udsolgt
|
10/10 |
Udsolgt |
TeamGym Micro BoblerTeamGym micro bobler
(20E) |
Tirsdag
kl. 16:45 - 18:30
Ringsted Sportcenter, Gymnastikhuset
|
Instruktør
:
Trine Ploug Wagner
,
Hjælpeinstruktør
:
Laura Stuckert
,
|
23.04.2024
-
25.06.2024
|
Tilmeld
|
11/15 |
Kort beskrivelse
Holdet er kun for de piger som er tilmeldt TeamGym micro aspirant (20B)
Tilmeld |
TeamGym Micropiger talentTeamGym Micropiger talent
(20A) |
Tirsdag
kl. 16:45 - 18:30
Ringsted Sportcenter, Gymnastikhuset
Torsdag
kl. 16:15 - 18:30
Ringsted Sportcenter, Gymnastikhuset
Lørdag
kl. 12:00 - 14:00
Ringsted Sportcenter, Gymnastikhuset
|
Instruktør
:
Celine Ploug Wagner
,
Trine Ploug Wagner
,
Hjælpeinstruktør
:
AlexanderThore Jensen
,
Augusta Thomsen
,
Camille Ploug Wagner
,
Cecilie Marie Jensen
,
Cimone Ploug Wagner
,
Emil Vilsner
,
Emma Slott Fobian
,
Laura Stuckert
,
Michelle Larsson
,
Sofie Pedersen
,
|
15.08.2023
-
20.06.2024
|
Tilmeld
|
28/30 |
Tilmeld |
TeamGym Minipiger DanmarksserieTeamGym Minipiger DK Serie
(21B) |
Tirsdag
kl. 16:45 - 18:30
Ringsted Sportcenter, Gymnastikhuset
Torsdag
kl. 17:30 - 19:30
Ringsted Sportcenter, Gymnastikhuset
Lørdag
kl. 14:00 - 16:00
Ringsted Sportcenter, Gymnastikhuset
|
Instruktør
:
Celine Ploug Wagner
,
Johan Sletø
,
Katrine Darling Kristiansen
,
Mickel Nielsen
,
|
15.08.2023
-
20.06.2024
|
Tilmeld
|
10/30 |
Tilmeld |
Hjulet gymnastik Tirsdag
(41) |
Tirsdag
kl. 17:00 - 18:30
Dagmarskolen, Drengesalen
|
Instruktør
:
Lars Takeuchi Lassen
,
Lærke Bech
,
|
15.08.2023
-
18.06.2024
|
Venteliste
|
12/12 |
Tilmeld venteliste |
Grand Prix mini 8-10 + 10-12
(33) |
Tirsdag
kl. 17:00 - 19:00
Ahorn, Hallen
Torsdag
kl. 16:30 - 19:00
Ahorn, Hallen
|
Instruktør
:
Anna-Mathilde Søgaard Laursen
,
Sara Møller
,
Hjælpeinstruktør
:
Malou Madsen
,
|
15.08.2023
-
21.06.2024
|
Tilmeld
|
19/25 |
Tilmeld |
TeamGym Minipiger TalentTeamGym mini- og juniorpiger
(21A) |
Tirsdag
kl. 17:30 - 19:30
Ringsted Sportcenter, Gymnastikhuset
Fredag
kl. 15:30 - 17:00
Ringsted Sportcenter, Gymnastikhuset
Lørdag
kl. 10:00 - 12:00
Ringsted Sportcenter, Gymnastikhuset
|
Instruktør
:
Emma Moesgaard
,
Melissa Larsen
,
Mikael Moesgaard
,
Stine Andersen
,
Tilde Nielsen
,
|
15.08.2023
-
20.06.2024
|
Tilmeld
|
24/30 |
Tilmeld |
Grand Prix Junior/Senior FriGrand Prix Junior/Senior Fri
(34) |
Tirsdag
kl. 18:00 - 20:30
Ahorn, Hallen
Fredag
kl. 16:15 - 18:30
Bengerd, Hallen
|
Instruktør
:
Anna-Mathilde Søgaard Laursen
,
Kristine Maria Klok Jørgensen
,
Sara Møller
,
|
15.08.2023
-
20.06.2024
|
Tilmeld
|
12/24 |
Tilmeld |
UngdomsholdetUngdomsholdet
(30) |
Tirsdag
kl. 19:00 - 21:00
Ringsted Sportcenter, Gymnastikhuset
Torsdag
kl. 19:00 - 21:00
Ringsted Sportcenter, Gymnastikhuset
|
Instruktør
:
Johan Sletø
,
Tim Hansen
,
|
15.08.2023
-
18.06.2024
|
Tilmeld
|
12/25 |
Tilmeld |
HipHop dans 12-16 årigeHiphop dans 12-16 årige
(10) |
Onsdag
kl. 16:30 - 18:00
Ringsted Sportcenter, Multisal
|
Instruktør
:
Nanna Bille
,
|
21.02.2024
-
29.05.2024
|
Tilmeld
|
11/15 |
Tilmeld |
TeamGym BrobygningTeamGym brobygning
(20D) |
Torsdag
kl. 16:15 - 18:30
Ringsted Sportcenter, Gymnastikhuset
|
Instruktør
:
Trine Ploug Wagner
,
Hjælpeinstruktør
:
Lærke Akselsen
,
Mira Isabel Simms
,
Silje Damsgaard Kristensen
,
|
21.03.2024
-
20.06.2024
|
Tilmeld
|
26/30 |
Kort beskrivelse
Dette er holdet for de piger, der ønsker at prøve, om TeamGym konkurrencehold er noget for dem. Holdet træner sammen med TeamGym Micropige holdet. Der er træning hver torsdag fra den 21/3, og fra sidste lørdag i april er der også træning om lørdagen (medmindre man træner på et andet hold også). Holdet er for piger årgang 2016-17, der som minimum kan lave en flot vejrmølle og kan hoppe med to ben i trampolinen, og for piger årgang 2014-15, der som minimum som kan lave araberspring på banen og salto i minitrampolin
Tilmeld |
TeamGym micro AspirantTeamGym micropiger aspirant
(20B) |
Torsdag
kl. 16:15 - 18:30
Ringsted Sportcenter, Gymnastikhuset
Lørdag
kl. 12:00 - 14:00
Ringsted Sportcenter, Gymnastikhuset
|
Instruktør
:
Celine Ploug Wagner
,
Trine Ploug Wagner
,
Hjælpeinstruktør
:
AlexanderThore Jensen
,
Augusta Thomsen
,
Camille Ploug Wagner
,
Cecilie Marie Jensen
,
Cimone Ploug Wagner
,
Emil Vilsner
,
Emma Slott Fobian
,
Laura Stuckert
,
Michelle Larsson
,
Sofie Pedersen
,
|
17.08.2023
-
20.06.2024
|
Tilmeld
|
15/40 |
Tilmeld |
Krudtugler A (forælder)
(01f) |
Søndag
kl. 09:00 - 10:00
Ringsted Sportcenter, Gymnastikhuset
|
Instruktør
:
Rasmus Ravnborg
,
|
10.09.2023
-
28.04.2024
|
Tilmeld
|
65/67 |
Tilmeld |
Krudtugler A (+1 år)
(01) |
Søndag
kl. 09:00 - 10:00
Ringsted Sportcenter, Gymnastikhuset
|
Instruktør
:
Rasmus Ravnborg
,
|
10.09.2023
-
28.04.2024
|
Udsolgt
|
68/68 |
Udsolgt |
Krudtugler B (forælder)
(02f) |
Søndag
kl. 10:00 - 11:00
Ringsted Sportcenter, Gymnastikhuset
|
Instruktør
:
Rasmus Ravnborg
,
|
10.09.2023
-
28.04.2024
|
Tilmeld
|
61/67 |
Tilmeld |
Krudtugler B (+1 år)
(02) |
Søndag
kl. 10:00 - 11:00
Ringsted Sportcenter, Gymnastikhuset
|
Instruktør
:
Rasmus Ravnborg
,
|
10.09.2023
-
28.04.2024
|
Udsolgt
|
65/65 |
Udsolgt |
Skumfiduser (4 år)
(04) |
Søndag
kl. 11:00 - 12:00
Ringsted Sportcenter, Gymnastikhuset
|
Instruktør
:
Julie Petersen
,
Karen Fabricius
,
Hjælpeinstruktør
:
Asta sofie Hansen
,
Enise Emilie Tømmerby Kilic
,
Helena Dam
,
|
10.09.2023
-
28.04.2024
|
Udsolgt
|
54/54 |
Udsolgt |
Skumfiduser (5 år)
(05) |
Søndag
kl. 12:00 - 13:00
Ringsted Sportcenter, Gymnastikhuset
|
Instruktør
:
Julie Petersen
,
Karen Fabricius
,
Hjælpeinstruktør
:
Asta sofie Hansen
,
Enise Emilie Tømmerby Kilic
,
Helena Dam
,
|
10.09.2023
-
28.04.2024
|
Udsolgt
|
55/55 |
Udsolgt |